Skip to main content

Co zrobić gdy auto zepsuje się za granicą?

Awarie pojazdów są codziennością i zawsze zdarzają się w najmniej odpowiednim momencie. Problem pojawia się w momencie, gdy auto ulegnie awarii poza granicami kraju. W Niemczech ceny holowania jak i warsztatów potrafią zaskoczyć każdego kierowcę. Co zrobić w takiej sytuacji? Jak nie przepłacać za holowanie i naprawę za granicą? Zapoznaj się z tym artykułem, by zaoszczędzić sobie nadmiernych wydatków.

Co zrobić jak auto ulegnie wypadkowi w Niemczech?

Czemu nie warto korzystać z usług niemieckich pomocy drogowych?

Gdy auto ulegnie awarii za granicą jednym z możliwości jest skorzystanie z usług lokalnej pomocy drogowej. W Niemczech uszkodzone auta są błyskawicznie usuwane z autostrad, więc nie ma wielkiego wyboru odnośnie dostawcy usług, jednak w przypadku gdy uda się zjechać z autostrady, możliwe jest skorzystanie z polskiej firmy. Niemiecka pomoc drogowa wiąże się z kosztem zaczynającym się od 100 do nawet 500 euro.

Jeszcze drożej płaci się za usługi warsztatów, gdzie godzina pracy wyceniana jest na 55 euro. Dużo tańszym rozwiązaniem jest pomoc drogowa TIR z Polski dostępna pod adresem pomocdrogowatirwroclaw.pl, oferująca swoje usługi również na terenie Niemiec, nawet w miejscach bardziej oddalonych od granic naszego kraju. Koszt holowania do kraju, by naprawić pojazd w Polsce, potrafi być niższy niż holowanie przez niemiecką firmę do najbliższego warsztatu. Również naprawa auta w Polsce będzie dużo tańsza, co razem pozwoli na spore oszczędności.

Jakie są zalety korzystania z rodzimej pomocy drogowej?

Poza samym kosztem usługi holowania, który jest o wiele niższy niż w przypadku firm zagranicznych oraz niższym kosztem naprawy pojazdu, korzystanie z polskiej pomocy drogowej ma dodatkowe zalety. Dla wielu osób największą zaletą będzie brak bariery językowej. Przy braku znajomości języka obcego, pomoc drogowa dla Tirów w Niemczech, świadczona przez polską firmę będzie dużo bardziej przystępna. Dodatkowo firma z Polski pomoże w załatwieniu wszystkich formalności w miejscu awarii, ponieważ kierowcy znają bardzo dobrze język i są doskonale przygotowani pod kątem formalnym, dzięki czemu znikają wszystkie problemy związane z barierą językową.

Jak wezwać pomoc drogową z Polski w Niemczech?

Jak szukać pomocy drogowej będąc za granicą?

Najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wyszukiwanie pomocy drogowej dla miejscowości znajdujących się blisko granicy Polski, jak i w miejscowościach wojewódzkich dla województw granicznych. W ten sposób bez problemu znaleźć można firmę świadczącą swoje usługi również poza granicami kraju.

Warto już w momencie rozmawiania przez telefon ustalić wszystkie warunki umowy, by znać koszt usługi jeszcze przed jej wykonaniem. Pozwoli to zaoszczędzić sobie dodatkowego stresu. Dobrym rozwiązaniem jest też ustalenie z góry, do którego warsztatu powinien być odholowany pojazd i uzgodnienie z nim terminu naprawy, by uniknąć dodatkowego oczekiwania na możliwość wykonania usługi.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.