Skip to main content

Karta paliwowa – warto ją posiadać?

Nieustannie rosnące koszty paliwa i wahające się ceny na stacjach benzynowych to koszmar nie tylko prywatnych właścicieli samochodów osobowych, ale również i przedsiębiorców, dysponujących flotą pojazdów. Nic dziwnego, że wszyscy poszukują różnych sposobów na poczynienie oszczędności w napiętym do granic możliwości budżecie. Właściciele firm coraz częściej decydują się więc na kartę paliwową, dzięki której możliwa staje się wyraźna redukcja kosztów, związanych z tankowaniem pojazdów. Jak to możliwe? Wyjaśniamy czym jest i jak działa karta paliwowa.

Tankuj i oszczędzaj z kartą paliwową Moyl

Co to jest karta paliwowa?

Najprościej rzecz ujmując, karta flotowa – bo tak inaczej nazywana bywa karta paliwowa – to rodzaj bezgotówkowego środka płatniczego, który używać można na wybranych stacjach benzynowych. Kartą paliwową można zapłacić nie tylko za paliwo, ale również za inne usługi, związane z eksploatacją pojazdów, oferowane przez stacje benzynowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedsiębiorca może na bieżąco kontrolować wydatki, związane z tankowaniem floty. Umożliwia to dedykowany panel, udostępniany użytkownikowi po nabyciu własnej karty. Panel ten służy również do pobierania, a następnie rozliczania faktur. Faktura zbiorcza likwiduje konieczność opłat za każde tankowanie oraz znacząco ułatwia księgowanie. Więcej o tym wyjątkowym rozwiązaniu przeczytać można w artykule "Co to jest karta paliwowa i jak działa?", w którym przedstawiono również szczegółowe dane na temat oszczędności, wiążących się z posiadaniem własnej karty paliwowej.

Jakie są zalety posiadania karty paliwowej?

Posiadanie karty paliwowej niesie ze sobą wiele zalet. Jako idealny przykład korzyści, płynących z takiego rozwiązania, można wskazać kartę paliwową MOYL, która cieszy się wciąż rosnącym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. Wyróżnia się ona przede wszystkim najwyższymi zniżkami, z jakich korzystać mogą użytkownicy. Taka zniżka może sięgać nawet do 25 groszy za każdy litr paliwa. Jak nietrudno zauważyć, to potężna oszczędność dla firm, które dysponują dużymi flotami pojazdów. Co więcej, posiadacze karty paliwowej MOYL mogą skorzystać również z 20% rabatu na zakup różnego rodzaju akcesoriów samochodowych, znajdujących się w ofercie stacji benzynowych. Dodatkowym atutem karty MOYL jest także dostęp do dedykowanego jej portalu internetowego. Tutaj użytkownik karty może na bieżąco kontrolować wydatki i pobierać faktury zbiorcze. Te z kolei znacząco ułatwiają pracę działu księgowości. Rozwiązanie, którym jest karta paliwowa MOYL, umożliwia także likwidację nieuczciwych praktyk, stosowanych przez część kierowców, wykorzystujących firmowy budżet dla własnych korzyści.

Karta paliwowa – czy warto ją posiadać?

Jak się okazuje, karta paliwowa jest niezwykle przydatnym narzędziem, dzięki któremu koszty utrzymania floty pojazdów w przedsiębiorstwie znacząco się obniżają. Dzięki niej możliwe jest nie tylko sprawne fakturowanie i usunięcie szkodliwych praktyk, ale również i zwiększenie bezpieczeństwa poprzez wykorzystanie transakcji bezgotówkowych.

Wpisz komentarz
lub dodaj komentarz jako gość
Loading comment... The comment will be refreshed after 00:00.

Dodaj pierwszy komentarz.